En İyi Cast Ajansları

En İyi Cast Ajansları

 ZİYARET

 PAYLAŞ

 TWEETLE

Detay

  En İyi Cast Ajansları Online Başvuru Yap

's 2016-06-08 11:08:20

Her gün birçok dizi veya filmde eğitimli ve başarılı oyuncular ile karşılaşırız. Bunların birçoğu cast ajansları sayesinde şöhreti yakalamış ünlülerdir. Eğer sizde oyuncu olmayı düşleyenlerdenseniz cast dünyası hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bu yazıyı dikkatlice okumalısınız. Peki, cast ajanslarının adaylara ne gibi bir etkisi olur yakından bakalım. En iyi cast ajansları ile çalışabilmeniz için ilk şart cast ajanslarının genel tercihi olan oyunculuk eğitimi almış olmanızdır.

En iyi cast ajansları diye nitelendirebileceğimiz ajans grupları adayları bir takım testlere tabi tutmaktadırlar. Örneğin bir proje ile ilgili aday seçiminde öncelikle yapımcı ve yönetmenler cast ajansının adaylarının fotoğraflarını koymuş oldukları kataloglardan seçim yaparlar. Ardından seçilen kişilerin rollerinin belirlenmesi için ön cast çalışması yapılır ve cast oyuncuları arasından yapılan seçme ile projenin tüm oyuncuları belirlenir.

En iyi cast ajansları ile çalışmanızın size en büyük faydası güçlü bir referans yakalama şansı elde edecek olmanızdır. Çünkü bu tarz kendini geliştirmiş ve birçok ünlüye ev sahipliği yapmış ajansların arkasında güçlü isimler vardır ve bu referanslar oyunculuk kariyeriniz için bir dönüm noktası olabilir. Bir diğer husus da ajansın aldığı taleplerdir. Her gün binlerce kişinin cast ajanslarının kapılarını çaldığı düşünüldüğünde büyük marka ve firmalardan yoğun talep alan ajanslar yeni adaylara daha çok şans verebilecektir. Rol İstanbul Ajans, Erberk Model ve oyunculuk ajansı, Family Ajans, Ankara Cast Ajans bunlardan bazılarıdır. Sektörde en iyilerden olmak istiyorsanız bu yolda iyi bir ajans size büyük fayda sağlayacaktır. Hiçbir yapımcı daha dün kurulmuş yeni ve sektöre acemi bir ajans ile çalışmaz.

En iyi cast ajansları arasında bile olsa bir cast ajansı size iş garantisi vermez. Oyunculuk sizin yetenek ve becerilerinize bağlı bir eylem olduğundan zaten böyle bir garanti verilmesi de ne kadar gerçekçi olur tartışılır. Bu türdeki ajansların size olan katkısı sektöre en iyi şekilde atılmanızı sağlamaktır. İyi bir cast ajansının avantajını lehinize çevirmek ve akıllıca kullanmak tamamen sizin elinizdedir. Kısacası kendiniz ne kadar çabalarsanız sonucu da o kadar iyi olur.


Online Başvuru Yap
Benzer Haberler
 • Türkiyenin
  Türkiye'nin en iyi oyunculuk ajansı olan bu firmada manken, oyuncu, dublörlük ve daha akla gelmeyecek birbirinden farklı alanlara tek bir firma üzerinden ulaşabileceksiniz.
 • Çocuk
  Bay, bayan; küçük, büyük farkı olmaksızın sunulmakta olan oyunculuk fırsatları ile hayalleri gerçekleştirebilmek için cast ajanslarından başka hiçbir aracı kuruma gerek duyulmamaktadır. Çocuk reklamlarında ve dizilerde yepyeni ve sevimli yüzler dâhilinde karşımıza çıkmakta olan çocuk cast ajansları, çocuklarının oyunculuk yeteneklerini güvenle geliştirmek isteyen tüm anne-babalara da rahatlıkla destekler sunabilmektedir.
 • Oyuncu
  Yapım firmalarını devamlı yeni yüz ve yeni yetenek arayışına sokmakta olan değişim gereksinimleri, sunulmakta olan oyuncu ajans hizmetleri sayesinde çok daha hızlı ve etkili olarak, çözüm sağlanmaktadır.
 • En
  En iyi cast ajansları arasında bile olsa bir cast ajansı size iş garantisi vermez. Oyunculuk sizin yetenek ve becerilerinize bağlı bir eylem olduğundan zaten böyle bir garanti verilmesi de ne kadar gerçekçi olur tartışılır.
 • Bilmeniz
  Bünyesinde Devlet Tiyatrosu Oyunculari, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk mezunlari, Turvak Oyunculuk mezunlari, Plato Film Okulu Oyunculuk mezunlari, Ayla Algan Oyunculuk mezunlari, Konservatuvar mezunlari, Profesyonel Tiyatrocu ve Alaydan Profesyonel Oyuncularimiza TV Dizisi reklam ve Sinema Filmlerine Ana Cast oyuncu ve bölüm oyunculugu hizmetleri verilmektedir.
 • En
  Sektörün önde gelen yapımcı şirketler ile  çalışan oyuncu ajansları, hayatlarında kamera önü oyunculuk alanlarında yön vermek isteyen tüm çocuk oyuncu adaylarına hayallerini gerçekleştirme olanakları sunmaktadır. Oyuncu olma uğraşında olan fakat olanak bulamadığından şikayet eden tüm kişilere ünlü olma fırsatları sunabilmekte olan en iyi ajanslar, yalnızca büyük insanlara değil, bebek ve çocuk oyuncu adaylarına da hayallerini gerçekleştirebilme yolunda fırsatlar sunmaktadır.